Polska

Nowa strona internetowa Myśli Polskiej!

mp info.JPG
Szanowni Państwo – zapraszamy na naszą nowa stronę
www.myslpolska.info

Od połowy grudnia 2020 roku wszystkie nowe teksty znajdują się już na nowej stronie.
Na obecnej stronie mogą Państwo sięgać po teksty z lat wcześniejszych.
Miłej lektury!

Startujemy w nowej odsłonie

nowa.JPG
Szanowni Państwo, dzisiaj Tygodnik „Myśl Polska” zaprezentował się w swojej nowej internetowej odsłonie. Mamy nadzieję, że przyjmiecie ją Państwo życzliwie i rzeczowo zrecenzujecie.

Moje pięć spotkań z Januszem Sanockim

sanocki 3.jpg
Zmarł Janusz Sanocki, miał zaledwie 66 lat. Dłuższe rozmowy na żywo i przez telefon odbyliśmy tylko pięciokrotnie. Za każdym razem zachował się jak trzeba. Pomimo tego że nie byliśmy blisko, a był mi bliski.

Nie o taką Polskę walczyliśmy!

sanocki_24.jpg
Właśnie dzisiaj, w dniu śmierci Janusza Sanockiego przypomnieć należy jego głośny protest jaki wystosował w związku z bezprawnym uwięzieniem Mateusza Piskorskiego. Był jednym z niewielu posłów, którzy publicznie wstawili się w jego obronie. Oto treść jego oświadczenia:

Janusz Sanocki nie żyje

sanocki new_6.jpg
„Nowiny Nyskie” podały bardzo smutną wiadomość: "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł od nas Janusz Sanocki, prezes Nyskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego. Janusz Sanocki miał 66 lat, zmarł w szpitalu w Kędzierzynie - Koźlu po walce z chorobą wywołaną przez koronawirusa. W tej chwili nic więcej nie jesteśmy w stanie napisać. Żegnaj szefie!"

Targi Książki Historycznej on-line

koprowski.jpg
Targi książki historycznej, które na przełomie listopada i grudnia odbywały się w Warszawie były zawsze dużym wydarzeniem kulturalnym. Niestety w tym roku wirus pokrzyżował plany. Jednak dla wszystkich, którzy interesują się historią mamy dobrą wiadomość. W dniach od 26 do 29 listopada Wydawnictwo Replika organizuje Targi Książki Historycznej Online.

Na marszu znów gorąco

marsz.jpg
Spora część, spośród niewielkiej części Polaków, interesujących się sprawami publicznymi trzęsie się z oburzenia. Przedmiotem słusznego gniewu ludu są uczestnicy Marszu Niepodległości, którzy podobno obrzucali racami jakiś balkon doprowadzając do pożaru mieszkania. Być może i ja popadłbym w gniewne spazmy, gdyby nie pewien istotny czynnik. Mianowicie już raz to przerabialiśmy

Roman Dmowski patronem dworca Warszawa Wschodnia

rynek.jpg
Dziś w Warszawie uroczyście nadano dworcowi Warszawa Wschodnia imię Romana Dmowskiego. To drugi patron stołecznego dworca po Stanisławie Moniuszce, który został w ubiegłym roku patronem Dworca Centralnego.

Czy można zakończyć to starcie?

maldis 6s.jpg
W ostatnich tygodniach mamy kumulację różnych niepokojów społecznych w Polsce. Do tej pory były to protesty pojedynczych grup zawodowych, łatwo pacyfikowane. 2019 rok - nauczyciele, 2020 rok – górnicy, rolnicy. Żadna z tych grup, nie zmusiła rządzących do zmiany sposobu zarządzania państwem. Rządzący popadli w samozadowolenie. Przegrali tylko jedną ważną kampanię – wybory do Senatu.

Sprawa Anny Zacharian

anna.jpg
Szykuje się kolejny spór prawny z organami państwa polskiego związany z naruszaniem praw obywateli rosyjskich, wydalanych z Polski i obejmowanych zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen. W maju 2018 roku Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła serię zatrzymań i deportacji obywateli Rosji wspierających działalność kierowanego przez Jerzego Tyca stowarzyszenia „Kursk”. Działania te objęły również Annę Zacharian, prywatnie żonę Tyca.

Strony

Subskrybuj Polska