Publicystyka

Viktor Orban i Polska

orban_2.jpg
Polska zagrała razem z Węgrami o dużą stawkę. Jedni twierdza, że tę walkę przegraliśmy, inni, że daliśmy się rozegrać Orbanowi, który miał do załatwienia konkretne sprawy i to mu się udało. Chodzi o to, że Orban obawiał się, że powiązanie praworządności z funduszami unijnymi dotyczy przede wszystkim kwestii ich wydawania, a wobec Węgier wysuwa się zarzuty natury korupcyjnej.

Było sobie życie

Od_NMN-2048x892.png
Adam Wielomski: Nie mam żadnych wątpliwości, że służby specjalne Prezesa nas inwigilują. Po znacznym sukcesie pierwszego numeru „Nowoczesnej Myśli Narodowej”, na posiedzeniu redakcji zastanawialiśmy się jaki temat obrać za wiodący dla kolejnego numeru.

Uniwersytety po stronie rewolucji (1)

razny 2a.jpg
Polskie uniwersytety i inne szkoły wyższe włączyły się oficjalnie do trwającej w Polsce rewolucji kulturalnej po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, uznającego ją za niezgodną z naszą konstytucją. Świadectwem tego jest wydane 30 października br. oświadczenie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Rektorzy sprzeciwiają się w nim wyrokowi TK, a jednocześnie solidaryzują ze studentami protestującymi przeciwko niemu na ulicach polskich miast.

Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów

virus.jpg
Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon przeziębieniowy. Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć, że w okresie września-grudnia, gdy dzieci wrócą do szkół, studenci na uczelnie i znowu więcej czasu będziemy spędzać w pomieszczeniach zamkniętych, wzrośnie częstość zakażeń układu oddechowego.

Nie lękajmy się bronić Papieża

JP II.jpg
Oczywistością jest to że szum medialny dotyczący współpracy biskupów z Służbą Bezpieczeństwa, homoseksualizmu hierarchów i tuszowaniem pedofilii jest preludium – celem jest uderzeniem w polskiego papieża Jana Pawła II. Na to mojej zgody jako Polaka, chociaż niewierzącego nie ma.

Mordobicie „ruskich onuc”

okl newsweek 2.jpg
Najnowszy tygodnik „Newsweek” przyniósł porażającą informację – Putin ma w Polsce swoje partie. W rytm kremlowskich kurantów tańczą ponoć Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska, które stały się putinowską tubą propagandową. W temat wprowadza redaktor naczelny Tomasz Lis, który we wstępniaku, pełnym historycznych wycieczek, wymownie zauważa:

Brak dialogu budzi demony

kerr.JPG
Akcja rodzi reakcję. Odpowiedź rosyjska na polską politykę historyczną promowaną przez Instytut Pamięci Narodowej musiała nastąpić. Trudno jednak czasami zrozumieć jakość i treść tej odpowiedzi, jej luki faktograficzne i brak zachowania ciągłości logicznej. Jestem zwolennikiem pozostawiania historii, nawet tej najtrudniejszej, uczonym. Nie będąc historykiem, wolę skoncentrować się na możliwych następstwach politycznych wykorzystywania historii i jej interpretacji w bieżącej rozgrywce.

Prymas Wyszyński to przewidział

wyszynski.jpg
Kościół w Polsce szczyci się, że wziął udział w „obaleniu komunizmu”, uznaje to za swoją wielką zasługę. Tymczasem po 30 latach od obalenia tegoż „komunizmu” dobiera mu się do skóry, o wiele skuteczniej, liberalna międzynarodówka i ich oddział szturmowy w postaci LGBT. Przewidział to Prymas Stefan Wyszyński. 14 stycznia 1953 r. podczas rozmowy z Franciszkiem Mazurem, który w kierownictwie PZPR odpowiadał za sprawy Kościoła, kard. Wyszyński powiedział:

Unia Europejska albo śmierć?

eu-flags.png
Dyskusja o ewentualnym zawetowaniu przez Polskę i Węgry projektu budżetu Unii Europejskiej staje się coraz bardziej burzliwa. Na tym tle pojawia się wątek wyjścia Polski z UE. To zapewne fundamentalne kwestie dla polskiego interesu narodowego i przyszłości Polski.

Gazeta, sex i rewolucja

reich_0.jpg
Czym zajmuje się dziś filozofia, uważana też za królową nauk? Można o tym zdobyć pojęcie, przeglądając najbardziej znaczący w Polsce dziennik, czyli Gazetę Wyborczą. Oto w ostatnim „Magazynie Wyborczej”, o tytule przewodnim: „Seks i rewolucja”, jako artykuł wprowadzający, znajduje się tekst profesora Jana Hartmana.

Strony

Subskrybuj Publicystyka