Potrzebny lek na stany lękowe

kuzniecow 2.jpg

Rosyjscy motocykliści znowu nie wjadą do Polaki. W komunikacie polskiego MSZ czytamy:
„Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 28 kwietnia br. Ambasadzie Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną z informacją o braku zgody kompetentnych władz RP na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestników grupy „Motocykliści Rosyjscy”. Podstawą do podjęcia decyzji odmownej było zapewnienie ochrony porządku publicznego".

I dalej: "MSZ RP nie akceptuje nieuprawnionych działań strony rosyjskiej, prowadzonych na płaszczyźnie relacji bilateralnych oraz na forum międzynarodowym. Działania te są podejmowane w ramach kampanii dezinformacyjnej w odniesieniu do realizacji przez stronę polską zobowiązań wynikających z Umowy między Rządem RP a Rządem FR o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 r., która jest ukierunkowana na dyskredytację polityki rządu Rzeczypospolitej Polskiej wobec Federacji Rosyjskiej”.

„To haniebna decyzja" – powiedział komandor Rajdu Katyńskiego Wiktor Węgrzyn. "Chciałbym wiedzieć, co ten pan Waszczykowski znowu wymyślił. Niestety, do tej pory nikt nie udzielił żadnych wyjaśnień w tej sprawie”. Węgrzyn obawia sie, że w tym roku rajd Katyński nie dostanie pozwolenia na wjazd do Rosji.

Poniżej kilka pierwszych komentarzy internautów na onet.pl
~ Obywatel PL : Nocne Wilki to nie moja bajka. Ale po co zabraniać im wjazdu? Co na tym zyskamy? To będzie tylko pokazanie małostkowości polskich władz. Będzie wet za wet. Teraz Rosja nie wpuści polskich motocyklistów jadących na przykład do Katynia. I po co nam to? Po co grać z Ruskimi w ich grę? Ten nasz nowy rząd to jednak głupi jest. Nie stać ich na wzniesienie się ponad uprzedzenia dla dobra kraju. Zwykli pieniacze i tyle. A Putinowi jest to na rękę. On szuka tylko pretekstu żeby nam dowalić. Nie może się doczekać kiedy Macierewicz nie wytrzyma i nakaże zestrzelić jakiś rosyjski samolot, który narusza naszą przestrzeń powietrzną. Będą liczne prowokacje, bo Moskwa wie, że ma do czynienia z ludźmi, którzy są na to podatni.

~Lothar: Jutro rano jedziemy po naszych przyjaciół z Rosji w grupie jaka przyjedzie jak co roku od 7 lat jest kilkanaście osób z tego tylko kilku z klubu „Nocne Wilki” reszta to motocykliści zrzeszeni w „Stowarzyszeniu Motocyklistów Rosyjskich”. Koledzy jadą by upamiętnić zwycięstwo nad faszyzmem. Odwiedzają groby swoich bliskich którzy zginęli między innymi w Polsce. Podobnie robią nasi przyjaciele z Rajdu Katyńskiego nikt nigdy nie robił im żadnych problemów w Rosji. Po raz kolejny się ośmieszamy i narażamy nasz kraj na słowa pogardy i krytyki nie tylko ze strony Rosjan, ale wszystkich normalnie myślących ludzi w Europie. Gwarantuję, że nawet jeżeli nie przejedziemy przez polską granicę, to i tak będziemy w komplecie 9 maja w Berlinie, tak było w zeszłym roku i tak będzie teraz. Zachęcam do zobaczenia filmu na Yootube ile tysięcy ludzi świętowało Zwycięstwo nad faszyzmem w Berlinie w roku poprzednim. W tym roku też tam będziemy!!!! Szkoda tylko, że znowu się my jako Polacy ośmieszamy, ale takich mamy ludzi u władzy. Na bieżąco będę pisał i prostował kłamliwe informacje.

rcicho: Rząd polski (zresztą tak samo jak poprzedni PO-wski) panicznie boi się grupki Rosjan jeżdżących na motocyklach tzw. „Nocnych Wilków” i postanowił nie wpuścić ich do swojego kraju. Nikt nie zwraca uwagi, że motocykliści ci wiele razy pomagali polskim kolegom z Rajdu Katyńskiego w czasie ich przejazdu przez Rosję. No cóż, zrobić jak ktoś dorwie się do władzy i musi się nią odurzyć i pokazać kto tu rządzi. Jeśli państwo polskie boi się kilkudziesięciu rosyjskich motocyklistów to w jakiej ono w ogóle jest kondycji?

Polonista: Wystarczy przeczytać ten komunikat polskiego MSZ, żeby nie mieć złudzeń co do wykształcenia ludzi, którzy go stworzyli. Toż to zwykły analfabetyzm. Wstyd, żeby tak ważne ministerstwo zatrudniało osoby nie znające odstaw pisowni i nie potrafiące sklecić logicznego uzasadnienia – bo to tak jest napisane, to bazgroły bez ładu ani składu. zwiń

~ babcia Zosia: Mam nadzieję, że skończy się też jeżdżenie do Katynia/Smoleńska. Jak Kuba bogu tak bóg Kubie. Co komu przeszkadza grupka motocyklistów? Nie są to jakieś małoletnie łobuzy szalejące na ryczących motorkach które kupił tata, bo wiek większości tych panów zaawansowany, więc nie wiem czym kieruje się Polska. Jestem apolityczna nie PiS nie PO, ale uważam, że złośliwość nikomu nie przynosi chluby.

~rajd: Jacy to są idioci. Co komu szkodzi, że przejadą przez nasz kraj? Niech jadą. Zostawią trochę grosza u nas. W tamtym roku idioci im nie pozwolili jechać a i tak dotarli do Berlina. Nasi co rok jeżdżą do Katynia i mało, że ich wpuszczają bez żadnego ale, to jeszcze im pomagają.

Kierowca: Głupota naszych władz. Oni pamiętają o żołnierzach, którzy zginęli w wojnie również za wolność naszą. Takimi decyzjami politycy wprowadzają złość pomiędzy narodami. Musimy my ludzie być mądrzejsi od naszych polityków. Nie mam motoru, ale pojechałbym do nich i jeśli ich nie wpuszczą to przejechałbym trasę i odwiedził pomniki, które oni chcieli.

wytrawny polityk do ~kuku: Są leki na stany lękowe

Fot. profil fb Witalija Kuzniecowa

Dzial: