"Niezależne media" made in USA

tvn_0.jpg
Telewizja państwowa ma naród za bezmyślną idiotów, i to jest bezsporne. Serwuje im toporną propagandę w TVP1, TVP2 czy TVP Info, która już rozumnych ludzi nawet nie złości a raczej śmieszy. Oglądając kolejne serwisy informacyjne widzimy przed oczami trenera Jarząbka z "Misia" śpiewającego "Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja" I myślałem że już nic tego nie przebije a jednak niezbadane są meandry umysłu styropianu.

Wczoraj usłyszałem taki komunikat w TVN: "W przeciwieństwie do telewizji państwowej jesteśmy NIEZALEŻNI, w tym także finansowo – naszym właścicielem jest notowana na nowojorskiej giełdzie AMERYKAŃSKA firma Discovery, która chroni wolność słowa jako fundamentalną wartość".

I to pokazuje jak środowiska postkorowskiego styropianu pojmują wolność i niezależność. Dla nich dalej symbolem wolności i niezależności jest Radio Wolna Europa (RWE), bo przecież dolary w odróżnieniu od rubli nie śmierdzą.

Dlaczego TVN mógł spokojnie wygłosić tak kuriozalne oświadczenie? Bo wiedział, że PiS-owcy nie powiedzą: "Jesteście amerykańską agenturą wpływu". Bo właściciele TVN-u doskonale widzieli, że jedyną myślą PiS-owców to będzie: "Nieprawda, to my jesteśmy bardziej amerykańscy. My bardziej szczerze i bardziej ideowo".

Niewielu ludzi niestety w Polsce zauważy ten paradoks, bo niewielu myśli samodzielnie. Przestrzenie wolności nam się bardzo kurczą. Jednym z argumentów przeciwko PRL-owi było to, że nie dopuszczał on wolności słowa i krępował niezależną myśl. Dzisiaj pod tym względem jest o wiele gorzej, bo ludzie nie zauważają, że pozostały nam tylko strzępki niezależnej myśli. Cenzurę na Mysiej zastąpiła cenzura finansowa. Dzisiaj w przestrzeni publicznej istnieją media uzależnione od wielkich korporacji lub finansowane z budżetu.

Potrzebujemy informacji a nie propagandy. Dlatego trzeba stawać po stronie wszystkich mediów niezależnych takich jak „Myśl Polska”, „Zielony Sztandar” czy Tygodnik „Przegląd”. Drugorzędna jest orientacja tych mediów. Wspierać je i w nich szukać informacji.

Łukasz Marcin Jastrzębski
18.04.2020