Owsiak jak Kevin sam w domu

owsuak.jpg
Nadszedł ten wyjątkowy czas kiedy we wszelkiej maści mass mediach objawia się nasz lokalny świecki święty. Rzecz jasna by czynić dobro (jak głoszą jego wyznawcy), ewentualnie by deprawować młodzież (jak twierdzą antagoniści). Jako, że niemal każdy z nas ma swoje zdanie na temat Owsiaka i jego akcji, przy czym z zasady jest to opinia radykalna, drugi weekend stycznia wpisał się w nasz kalendarz jako czas rytualnej, internetowej gówno-burzy.

Czekam więc z utęsknieniem na posty obu stron. Jedni, nazwijmy ich „zatroskani”, będą z uwagą pochylać głowy nad jakością i zasadnością wykorzystania środków przez WOŚP. Zapłaczą nad losem dzieciątek wykorzystywanych bezwzględnie przy zbiórce. Ba, wskażą nawet, że istnieją znacznie efektywniejsze modele dobroczynności, choćby Caritas.

Drudzy, powodowani bezbrzeżną miłością bliźniego, stanowczo zasugerują adwersarzom by dobrowolnie zrezygnowali np. z reanimacji prowadzonej sprzętem zakupionym ze zbiórki. Ba, będą na tyle pomocni, że zamieszczą na swoich tablicach gotowe formularze. Dla, części tej grupy będzie to także wyborna okazja do manifestacji swoich politycznych antypatii. Wszystko powyższe zostanie podane z okrasą z najlepszych i najbardziej soczystych epitetów.

I bardzo dobrze. Jako, że chciał nie chciał, od lat wszyscy jesteśmy sponsorami przedmiotowej akcji mamy święte prawo wygłaszać nasze oceny. I to niezależnie od tego jak bardzo przedmiotowe wpisy będą nas kompromitować. W końcu bez rytualnej wojny o Owsiaka nie byłoby udanego stycznia, podobnie jak bez Kevina nie byłoby udanych Świąt. Poza tym czasami, dla zwykłej higieny warto uwolnić emocje. Nawet te najniższe. Komentujmy więc jak najwięcej, niech nam wyjdzie na zdrowie.

Przemysław Piasta
Fot. Wikipedia Commons

PS. Co roku wrzucam do puszek wolontariuszy WOŚP dwukrotność kwoty z roku poprzedniego. Paradoksalnie jest to jednak każdorazowo ta sama kwota. Na szczęście jednak są różne instytucje publiczne, które dzielnie wspomagają Pana Jerzego z moich podatków. Dzięki temu każdy z nas jest darczyńcą WOŚP

PS2. Jeśli nie radzicie sobie z równaniem z akapitu wyżej prawdopodobnie nie rozumiecie też reszty tekstu. W takim przypadku skupcie się na oglądaniu obrazków.

PS3. Ktoś z Was wie co ze sprawą pokojowego Nobla dla Owsiaka? Bo jakoś cicho się zrobiło w tym temacie.