Widmo RT TV

Putin-on-RT-television.jpeg
Niezależna Gazeta Polska Nowe Państwo” nr 10. Ten miesięcznik to niewątpliwie najbardziej twarde ze wszystkich wydawnictw Sakiewicza. Większość tekstów na temat Rosji i głównie bazujące na antyrosyjskich fobiach, uprzedzeniach, obsesjach i stereotypach. Moją uwagę zwrócił natomiast tekst Michała Rachonia o telewizji Russia Today (RT).

„Zdaniem samej RT sygnał stacji dystrybuowany przez 22 satelity i ponad 239 operatorów trafia do ponad 700 mln gospodarstw domowych w ponad 100 państwach . W samych USA dostępny jest w 85 mln domów. W 2011 r. zgodnie z wynikami firmy badawczej Nielsen RT było drugą po BBC Word News najchętniej oglądana stacją newsową w USA, a w pięciu największych miastach wygrywało. Między innymi w san Francisco, Chicago i Nowym Jorku. (…) Dwa miliony Brytyjczyków oglądają regularnie kremlowski kanał, a w serwisie YouTube RT była pierwsza stacją telewizyjną, której materiały obejrzało więcej niż miliard internautów.”

Już prawie mnie pan Rachoń zachęcił do oglądania RT. Sukcesy tej rosyjskiej telewizji wzbudzają przestrach na Zachodzie i jakaś korporacja RAND proponuje „rozważenie użycia środków, które pozwolą technicznie uszkodzić lub po prostu uniemożliwić działanie przedsięwzięć w rodzaju RT na Zachodzie”.

No patrzcie państwo jak to się sytuacja odwróciła. 70 lat temu to na Wschodzie zagłuszano Radio Wolna Europa a teraz zastanawiają się na Zachodzie czy nie robić tego samego w stosunku do RT. Efekt będzie pewnie taki sam, czyli przeciwny do zamierzonego.

Stanisław Lewicki

Dzial: